מגזין בריאות

המדריך האולטימטיבי על מדרסים אורטופדיים

מדרסים אורטופדיים עשויים לספק נוחות והקלה לכפות רגליים פצועות ושחוקות. הם מיועדים ללבישה מעל מדרסים רגילים, אך רוב האנשים משתמשים רק במדרסים האורטופדיים מכיוון שהם מספקים תמיכה טובה יותר.

מדרסים רגילים יכולים לשמש כל אחד. עם זאת, מדרסים אורטופדיים מגיעים עם תג מחיר גבוה יותר ובדרך כלל צריך להזמין אותם באינטרנט מכיוון שרוב החנויות הקמעונאיות לא מחזיקות אותם במלאי.

מדרסים אורטופדיים מפותחים עם רכיבים שונים ונועדו לספק הקלה והגנה לאנשים הסובלים מדלקת פרקים.

מדרסים רגילים מספקים לרגל שלך את התמיכה הדרושה כדי לשמור עליה בריאה ונוחה. מדרסים אלו יכולים גם לסייע בשמירה על יציבה נכונה ואיזון. מדרסים רגילים מגיעים מחומרים שונים כמו סינטטי, כותנה או לטקס שפועלים היטב עבור סוגים שונים של רגליים.

מדרסים אורטופדיים – הרכב: כרית קלה באורך מלא עשויה מג'ל רך או חומר קצף שנועד לספק הקלה מכאבי דלקת פרקים

מדרסים אורטופדיים הם מדרסים מיוחדים אשר תוכננו עבור אנשים שסבלו מפציעות או דלקת פרקים. הם מספקים התאמה בטוחה יותר והקלה טובה יותר. ההבדל העיקרי בין מדרסים רגילים לאורטופדיים הוא שהאחרון נועד להקל על נקודות לחץ בכף הרגל, בעקב, בקשת, בראש המטטרסאלי ובקרסול.

מדרסים רגילים משמשים אנשים שאין להם בעיות רציניות בכפות הרגליים או הקרסוליים. מדרסים אורטופדיים עובדים באותה מידה כמו מדרסים רגילים אך מספקים התאמה טובה יותר עבור אלה עם דלקת פרקים או פציעות. למעשה, מדרסים אלה יכולים לעזור לך למנוע פציעות מכיוון שהם יכולים לספק תמיכה היכן שאתה הכי צריך את זה – על הרגליים והרגליים של הגוף שלך

הרבה מאוד אנשים שמים את רגליהם דרך אותו זוג נעלי ספורט על בסיס קבוע. זה יכול להוביל לפצעים ושלפוחיות אם המדרסים אינם מתאימים לכף הרגל שלך.

מדרסים רגילים עשויים בדרך כלל מקצף או מחומרים שניתן ליצוק בקלות לצורות שונות. מדרסים אורטופדיים עשויים בדרך כלל עם קצף איכותי שקשה יותר לעצב אותו, עמיד יותר וטוב יותר במתן ריפוד.

ההבדל בין מדרסים רגילים לאורטופדיים הוא שהראשון מציע ריפוד בעוד שהשני מציע בלימת זעזועים. למרות שזה אולי נראה כמו הבדל לא משמעותי, זה יכול לעשות את כל ההבדל בתחושת הנוחות שלך כשאתה נועל את הנעליים שלך כל יום.

ישנם סוגים שונים של מדרסים זמינים. מדרסים אורטופדיים הם בעלי מבנה מוצק ועמיד יותר עם תמיכה וריפוד קשת טובים יותר. הם גם עוזרים לשמור על עמוד שדרה בריא.

הלחץ על כל כף רגל משתנה בהתאם למשטח שעליו אנו עומדים ולזווית הרגליים. זו הסיבה שמדרסים אורטופדיים מגיעים מחומרים שונים כגון מתכת, בד, קצף, פלסטיק או שעם המשמשים לספק אחיזה ויציבות לכף הרגל שלך.

מדרסים אורטופדיים מיועדים לאנשים עם דלקת כף הרגל, כאבי עקב, כאבי קשת או רגליים שטוחות.

מאמר זה ידון כיצד תוכל לדעת אם אתה צריך מדרסים מותאמים אישית.

מדרסים אורטופדיים מיועדים לאנשים שיש להם בעיות בכפות הרגליים, הברכיים, הירכיים, הגב או חלקים אחרים בגוף. מדרסים אלו עשויים בדרך כלל מג'ל או קצף ומרופדים במעטפת חיצונית מפלסטיק קשיח. מעטפת הפלסטיק מסייעת במניעת החלקה ומספקת תמיכה היכן שהיא נחוצה ביותר.

מדרסים מותאמים אישית הם אורתוזיס לכף הרגל אשר יוצרו בהתאמה אישית לצורתו וגודלו הייחודיים של כף הרגל. מדרסים בהתאמה אישית מיוצרים לרוב עם חומרים הדומים לאלה המצויים בנעלי ספורט מאחר שהם נועדו להיות נוחים תוך מתן התמיכה הדרושה לפעילות הספציפית של המשתמש.

לעוד מאמרים באותו נושא